witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Własne mieszkanie za 100 złotych miesięcznie

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Ideą polis posagowych jest systematyczne gromadzenie pieniędzy na start dziecka w dorosłość. W efekcie tak uskładana suma będzie mogła być wykorzystana do różnych celów: opłacenia studiów, kupna samochodu czy wkładu własnego w zakup mieszkania. Decyzję o rozpoczęciu oszczędzania najlepiej jest podjąć jak najwcześniej.

 polisa posagowa czy inwestycyjna

 

Oprócz polisy posagowej możliwe jest też przeznaczenie funduszy na poczet ubezpieczenia o charakterze inwestycyjnym, gdzie część środków „odpowiada” za zapewnienie ochrony na wypadek nieszczęśliwych wypadków, a część jest inwestowana w specjalne fundusze, tzw. TFI. Innym sposobem jest wykupienie polisy dla całej rodziny i włączenie w jej zakres podopiecznych.

 

    WYPRÓBUJ NAJLEPSZY PRODUKT

 

Umowę, bez względu na jej rodzaj, warto zawrzeć z ubezpieczycielem jeszcze wtedy, gdy dziecko jest małe. Pozwoli to na uzyskanie większej sumy końcowej. Okres wypłaty wszystkich środków można ustalić w umowie, np. w momencie gdy dziecko kończy 18 czy 21 lat bądź uzyskuje dyplom uczelni wyższej.

 

 

Ile będzie wynosił posag?

 

Dla wyliczenia takiej sumy trzeba wziąć pod uwagę dwa czynniki:

  • okres wpłacania środków na polisę, np. posagową,
  • wysokość środków.

 

Przykładowo: jeśli rodzic każdego miesiąca przeznacza 100 zł na konto dziecka w ramach polisy posagowej i robi to od 1. do 21. roku życia potomka, kwota do wypłaty przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie wynosiła 25 000 zł, a więc sumę, która powoli na kupno mieszkania w małej miejscowości lub wkład własny do mieszkania w dużym mieście.

 

 

Polisa inwestycyjna czy posagowa?

 

Wielu rodziców zastanawia się nad rozwiązaniem finansowym dla swojego dziecka. Lokata bankowa jest metodą skuteczną, ale tylko nieznacznie pomnażającą zgromadzone tam środki, a poza tym nie zapewnia ochrony z tytułu ubezpieczenia na życie. Dlatego wybór takich rozwiązań można zawęzić właściwie do dwóch produktów – polisy o charakterze inwestycyjnym oraz polisy posagowej.

 

POLISA INWESTYCYJNA

  • opcja oszczędzania przez długi czas,
  • możliwość zwielokrotnienia zysków przez regularne wpłaty,
  • brak gwarancji kapitału i osiągnięcia zysków (firma inwestowania na zasadach działania giełdy),
  • uzależnienie ostatecznego wyniku od sytuacji na rynku i zachowania się funduszy inwestycyjnych.

 

POLISA POSAGOWA

  • funkcja „poduszki finansowej”,
  • wypłata środków jednorazowo lub w odstępach czasowych,
  • gwarancja wypłaty renty dla dziecka w przypadku śmierci rodziców.

 

Ważne!
Warunkiem bezwzględnym dla uzyskania środków z którejkolwiek polis jest terminowe i systematyczne opłacanie składek. Towarzystwa również dokładają starań, by ubezpieczony nie przekroczył terminu wpłaty, wyznaczając dodatkowy okres na uiszczenie składki.

 

 

Trzecia opcja – polisa na życie

 

Istnieje jeszcze jedna możliwość zapewnienia dziecku ochrony finansowej – przez wykupienie polisy na życie na wypadek rożnych zdarzeń losowych. Jeśli dojdzie do śmierci rodzica, wówczas uposażone dziecko jako członek rodziny otrzyma odszkodowanie finansowe i dzięki temu nie pozostanie bez środków do życia.

 

Bez względu na rodzaj polisy zawsze warto pamiętać o sprawdzeniu danego produktu przed jego zakupem. Można to zrobić na kilka sposobów, np. zapoznać się z dokumentem OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), gdzie strona umowy jest zobowiązana do zamieszczenia informacji odnoście wyłączeń odpowiedzialności czy zakresu polisy. Ponadto ważne jest sprawdzenie, jaki procent wpłacanej składki jest przeznaczony na ochroną oraz na inwestycję (dot. polis inwestycyjnych). Przerwa w opłacaniu składek to opcja, która przez niektóre Towarzystwa Ubezpieczeń jest dopuszczalna, ale warto poznać warunki takiej możliwości. Nie mniej istotny jest także czas trwania polisy – szczególnie dla polis posagowych lepsze efekty przyniesie długofalowa współpraca z zakładem ubezpieczeń.

 

 

    DOPASUJ UBEZPIECZENIE DO DZIECKA

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij