witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie z tytułu urodzenia dziecka

Ocena: 4.43 - liczba głosów 7

Dziękujemy za oddanie głosu

Nie ma nic dziwnego w tym, że przyszli rodzice chcieliby otrzymać świadczenie od ubezpieczyciela w momencie, gdy na świat przyjdzie ich potomek. Narodziny dziecka wiążą się z licznymi wydatkami, które każdy przynajmniej w części chciałby sobie zrekompensować.

 

ubezpieczenie z tytułu urodzenia dziecka

 

Polisę gwarantującą wypłatę świadczenia w momencie narodzin dziecka należy zawrzeć w chwili, gdy kobieta nie jest jeszcze w ciąży. Najlepiej zrobić to na 12 miesięcy przed planowanymi narodzinami nowego członka rodziny - dotyczy to zarówno ubezpieczeń indywidualnych, jak i grupowych. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie kierują bowiem tego typu oferty do kobiet, które już są w ciąży, gdyż jest to dla nich po prostu nieopłacalne ze względu na zbyt małą liczbę składek odprowadzonych przez ciężarną do momentu porodu.

    KUP UBEZPIECZENIE DLA SIEBIE

Okres karencji

 

Panie chcące otrzymać świadczenie z tytułu urodzenia się dziecka muszą również pamiętać o okresie karencji. W czasie jej obowiązywania, czyli z reguły przez 9 do 12 miesięcy od chwili zawarcia umowy z ubezpieczycielem, w przypadku urodzenia się dziecka (żywego lub martwego) jego rodzice nie otrzymają żadnych pieniędzy z polisy. Ubezpieczyciele chronią się w ten sposób przed naciągaczami, którzy przystępowaliby do ubezpieczenia tuż przed porodem, a rezygnowali z polisy tuż po tym, jak potomek przyjdzie na świat.

 

Wyjątek dla ubezpieczeń grupowych pracowniczych

 

Praktycznie jedynym wyjątkiem od obowiązywania karencji po zakupie ubezpieczenia zakładającego wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka jest ubezpieczenie grupowe proponowane przez pracodawcę. W przypadku zatrudnienia nowej pracownicy lub pracownika możliwe jest ich dołączenie do polisy pracowniczej bez zachowania okresu karencji na wypłatę świadczenia z tytułu narodzin dziecka. Jeśli podejmująca zatrudnienie kobieta bądź żona/partnerka zatrudnianego mężczyzny będzie w tym czasie w ciąży, będzie zwolniona z okresu karencji na urodzenie się dziecka bądź będzie ją ona obowiązywała w znacznie krótszym okresie.

 

Podobnie sytuacja wygląda, gdy pracodawca przystępuje do ubezpieczenia grupowego w innym towarzystwie niż dotychczas. Ubezpieczyciel zazwyczaj rezygnuje wtedy z jakichkolwiek okresów karencji na różne wydarzenia lub znacznie skraca ich długość.

 

W przypadku ubezpieczeń grupowych zawieranych pomiędzy pracodawcą o zakładem ubezpieczeń ryzyko jest rozproszone, dzięki czemu towarzystwo może zrezygnować z karencji na świadczenie z tytułu urodzenia się dziecka. Polisa na życie, w ramach której ma być ono wypłacone, musi być jednak zawarta przez grupę co najmniej 15 pracowników, gdyż w przeciwnym razie suma składek od wszystkich zatrudnionych będzie zbyt niska, by pokryć koszty wypłaty gotówki dla pracownika, któremu powiększyła się rodzina.

 

Polisa na życie ze świadczeniami rodzinnymi

 

Osoby poszukujące polisy z możliwością skorzystania ze świadczenia z tytułu narodzin potomstwa mają do wyboru kilka możliwości. Pierwszą z nich jest polisa grupowa w zakładzie pracy. Może być ono zawarte zarówno przez samą ciężarną, jak i przez ojca dziecka. W przypadku, gdy polisę taką będą posiadać oboje rodziców, świadczenie również będzie przysługiwało im obojgu, niezależnie od wypłaty pieniędzy z ubezpieczenia drugiego z nich.

 

Inną opcją uzyskania świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka jest skorzystanie z polisy grupowej zawieranej indywidualnie, czyli bez pośrednictwa zakładu pracy. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, iż składka miesięczna będzie dość wysoka, przy czym sama suma ubezpieczenia i wysokość poszczególnych świadczeń nie będzie należała do atrakcyjnych.

 

Ostatnim sposobem uzyskania świadczenia w chwili urodzenia się potomstwa jest zawarcie indywidualnej polisy na życie. W tym przypadku za niewielką dopłatą można otrzymać po urodzeniu się dziecka wsparcie finansowe. Bez względu na to, którą z tych trzech opcji wybierzemy, otrzymamy od 1000 do 2500 zł za urodzenie dziecka żywego oraz dwukrotność tejże kwoty w przypadku urodzenia dziecka martwego.

 

    KUP UBEZPIECZENIE W KORZYSTNEJ CENIE

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij