witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Polisa na życie jest produktem, który proponuje niemalże każdy zakład ubezpieczeń. Poszczególne oferty są jednak bardzo zróżnicowane, przez co jednoznaczne określenie, ile kosztuje polisa na życie nie jest możliwe. Jej koszt zależy od wielu czynników.

 

 

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Ubezpieczenie na życie może gwarantować wypłatę świadczenia w wielu sytuacjach. Wśród nich najczęściej znajduje się:

  • śmierć ubezpieczonego,
  • pobyt ubezpieczonego w szpitalu,
  • ciężka choroba ubezpieczonego,
  • nieodwracalne kalectwo ubezpieczonego, wiążące się z niezdolnością do pracy oraz koniecznością stałej opieki nad niepełnosprawnym.

 

Zakres polisy

 

Należy pamiętać, że im szerszy będzie ten zakres, tym wyższa będzie składka ubezpieczeniowa. Zakres ochrony ubezpieczeniowej powinno dobierać się indywidualnie, gdyż nie każdy z nas musi płacić wyższą składkę miesięczną bądź roczną, by mieć gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku inwalidztwa będącego wynikiem nieszczęśliwego wypadku w czasie uprawiania sportu ekstremalnego. Co ważne, gdy zdecydujemy się na rezygnację z ochrony ubezpieczeniowej w tym zakresie, powinniśmy upewnić się, jakie sporty uznawane są przez dane towarzystwo za ekstremalne - może się bowiem okazać, że dla części ubezpieczycieli jest to np. nurkowanie, którego my nie uznajemy za niebezpieczne.

 

Typ polisy

 

Wysokość składki na ubezpieczenie na życie zależy też od typu polisy, jaką zdecydujemy się wybrać. Możemy skorzystać z polisy:

  • indywidualnej,
  • grupowej (najczęściej u pracodawcy),
  • na życie i dożycie,
  • na życie z możliwością inwestowania w fundusze kapitałowe.

 

Zwykle najtańsze są ubezpieczenia grupowe, gdyż w ich przypadku ryzyko ubezpieczeniowe rozprasza się na co najmniej kilkunastu pracowników danej firmy. Polisy pracownicze często jednak mają bardzo wąski zakres ochrony, a ponadto po rozwiązaniu umowy z pracodawcą kontynuowanie tychże ubezpieczeń na tych samych warunkach nie jest możliwe - zazwyczaj składka miesięczna ulega znacznemu podwyższeniu.

 

Koszt miesięczny lub roczny indywidualnego ubezpieczenia na życie jest natomiast bardzo zróżnicowany. Podczas gdy jedna osoba płaci za nie kilkaset złotych rocznie, inny ubezpieczony składkę o takiej wysokości płaci co miesiąc. Jej wysokość zależy przede wszystkim od sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony ubezpieczeniowej, ilości wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa, a także od tego czy zawarta umowa dotyczy polisy bezterminowej, czy też na czas określony. Z polisy tego typu mogą korzystać wszystkie osoby, także bezrobotne, jednakże w przypadku osób w podeszłym wieku ubezpieczyciel może odmówić podpisania umowy bądź zażądać płacenia bardzo wysokiej składki.

 

Ubezpieczenia na życie i dożycie gwarantują natomiast, że pieniądze trafią do uposażonych, gdy ubezpieczony umrze w czasie obowiązywania umowy, natomiast gdy dożyje on do końca jej trwania - otrzyma on świadczenie w postaci pewnego rodzaju emerytury. W przypadku tego typu polisy składka miesięczna zwykle nie jest wyższa niż w polisach na życie indywidualnych.

 

Ostatni typ ubezpieczeń na życie na www.ubezpieczeniaonline.pl , czyli ubezpieczenia z możliwością inwestowania w fundusze kapitałowe, cechuje się opcją indywidualnego ustalenia wysokości składki w zależności od preferencji samego ubezpieczonego. Z reguły najniższa składka wynosi 150 złotych miesięcznie, natomiast najwyższa nie przekracza 1000 złotych na miesiąc. Tak samo jak w przypadku pozostałych ubezpieczeń na życie, składka może być opłacana zarówno z częstotliwością miesięczną, jak i roczną.

 Polisa na życie ma zapewniać ubezpieczonemu pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla niego oraz jego bliskich. Pamiętajmy również o tym, że istotna jest również cena tego ubezpieczenia, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw m.in: AXAAllianzMetLifeGeneraliAvivaAegonPKO UbezpieczeniaWartaUniqaMacifConcordia. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

    ZOBACZ ILE KOSZTUJE UBEZPIECZENIE

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij