witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy - ile kosztuje?

Ocena: 0.00 - liczba głosów 0

Dziękujemy za oddanie głosu

Chociaż wystąpieniu wielu chorób można uniknąć, nie zawsze się to udaje. Niestety schorzenia takie nie tylko prowadzą do zrujnowania zdrowia, ale i domowego budżetu. Przyjmowane na stale leki sporo kosztują, a nie zawsze można liczyć na ich pełną refundację. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają tego świadomość, dlatego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom. Przykładem może być ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – sprawdź, czego można oczekiwać od takiej polisy.

Cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych, które dotyka coraz szersze grono społeczeństwa. Szacuje się, że niemal 3 mln Polaków cierpi z powodu tego schorzenia, a jeszcze więcej osób boryka się ze stanem przedcukrzycowym. Chociaż profilaktyka odgrywa tutaj istotną rolę, nie wszyscy przeprowadzają regularne badanie poziomu cukru we krwi.

 

Statystyki nie napawają optymizmem. Istnieją bardzo realne przypuszczenia, że w najbliższym czasie wzrośnie liczba chorych na cukrzycę. Chociaż nie zawsze uda się temu zapobiec, można zabezpieczyć się na wypadek takiej diagnozy.

 

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – czyli co?

Ubezpieczenia w razie chorób stają się coraz powszechniejsze w ofercie niektórych towarzystw ubezpieczeniowych. Obok polis obowiązujących w przypadku zdiagnozowania nowotworu, pojawiają się także ubezpieczenia na wypadek cukrzycy. Tego typu polisy działają w przypadku zdiagnozowanej:

  • cukrzycy typu 1 – choroby o podłożu autoimmunologicznym, która prowadzi do niedoboru insuliny, w efekcie czego koniecznością jest zapewnienie stałej podaży tego hormonu
  • cukrzyca typu 2 – choroby o podłożu metabolicznym, która charakteryzuje się wysokim poziomem cukru we krwi oraz opornością na insulinę (która mogłaby obniżyć poziom glukozy).

Pamiętaj! Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy przeznaczone jest wyłącznie dla osób zdrowych (w momencie podpisywania polisy). Diagnoza schorzenia nie może nastąpić wcześniej niż przed upływem 90 dni okresu karencji.

Warto przy tym pamiętać, że ubezpieczenie na wypadek cukrzycy nie obejmuje pacjentów, u których stwierdzono np. ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki. Nie ma przy tym znaczenia, że schorzenia wymagają stałego podawania insuliny.

 

Na czym polega działanie ubezpieczenia na wypadek cukrzycy?

Zasada działania polisy jest prosta – w momencie stwierdzenia u ubezpieczonego choroby, wówczas zgłasza się on do ubezpieczyciela. Dzięki temu pacjent może uzyskać świadczenie odpowiadające wybranej sumie ubezpieczenia (obowiązuje kwota na dzień diagnozy). Ponadto – w zależności od oferty –  ubezpieczony może otrzymać zwrot kosztów zakupu leków.  Dodatkową korzyścią jest dostęp do konsultacji medycznych oraz gwarantują nowoczesny glukometr – urządzenie pozwalające na bieżące pomiary poziomu cukru we krwi.

Pamiętaj! W przypadku zdiagnozowania cukrzycy w okresie 90 dni od momentu rozpoczęcia ochrony, wówczas ubezpieczyciel wypłaca świadczenie odpowiadające równowartości wpłaconych składek.

 

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – ile trzeba zapłacić?

Koszt ubezpieczenia na wypadek cukrzycy jest zróżnicowany – zależy od wielu czynników. Istotnym kryterium jest oferta konkretnego ubezpieczyciela, a co za tym idzie – zakres polisy.

Polisa obejmująca np. wyłącznie zachorowanie na cukrzycę typu 1 będzie tańsza w porównaniu z polisą uwzględniającą dwa rodzaje cukrzycy – szczególnie, że cukrzyca typu 2 występuje znacznie częściej. W tym przypadku warto zatem ponieść wyższy koszt, aby zapewnić sobie znacznie szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej.

 

Ubezpieczyciel – podczas szacowania wysokości składki – bierze pod uwagę między innymi takie elementy jak:

  • wiek ubezpieczającego
  • historia chorób w rodzinie
  • stan zdrowia ubezpieczającego
  • suma ubezpieczenia
  • zakres dodatkowych świadczeń.

 

Przykładowo, ubezpieczenie na wypadek cukrzycy oferowane przez Nationale Nederlanden można nabyć już od 150 zł miesięcznie. W kwocie tej zawarte są:

  • suma ubezpieczenia na poziomie 35 000 zł (diagnoza cukrzycy + program assistance)
  • suma ubezpieczenia wynosząca 300 000 zł (wsparcie dla bliskich w ramach dodatkowej umowy).

Doliczając do tego refundację kosztu leków – składka wynosi 167 zł.

W pakiecie wyższym – składka wyniesie 268 zł. Tutaj jednak poszczególne sumy ubezpieczenia wzrastają odpowiednio do 40 000 zł oraz 615 000 zł.

 Warto mieć świadomość, że ubezpieczenie takie obowiązuje 5 lat. Wygasa jednak w momencie zdiagnozowania choroby oraz wypłaty świadczenia.

Zastanawiasz się, czy jest sens wykupywania ubezpieczenia na wypadek cukrzycy? Warto ponieść dodatkowy koszt – szczególnie, że choroba ta dotyka coraz szersze grono społeczeństwa. Trudno jest przewidzieć przyszłość – także w kwestiach zdrowotnych – dlatego dobrze jest mieć odpowiednie zabezpieczenie. Pozwoli ono uchronić się przed finansowymi konsekwencjami schorzenia – szczególnie, jeśli konieczne będzie drogie leczenie.

Wystarczy mniej niż 170 zł miesięcznie, aby odciążyć domowy budżet w razie zachorowania. W zamian otrzymasz zastrzyk finansowy oraz wsparcie specjalistów.

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij