witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Polisa na życie dedykowana dla mamy - warto?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Nie od dziś wiadomo, że to mama jest filarem każdej rodziny, nawet jeśli to nie ona jest jej głównym żywicielem. Ubezpieczyciele oferują kompleksowe polisy na życie dla matek, które zapewniają im pomoc w nagłych sytuacjach, ale także ochronę zdrowia i zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń z udziałem dziecka.

link4 mama

Można się tylko dziwić, że ubezpieczyciele wpadli na ten pomysł tak późno. Co prawda od lat oferowali kobietom polisy na życie zabezpieczające je podczas ciąży, ale dopiero od niedawna na rynku funkcjonują kompleksowe polisy na życie dla kobiet, które spodziewają się dziecka lub już je wychowują.

 

Polisa na życie jest rodzaju żeńskiego

Taka specjalizacja oferty sprawia, że kobiety nie muszą porównywać ogólnych warunków ubezpieczenia standardowych polis na życie, sprawdzając, czy zawierają one potrzebne dla nich elementy ochrony. Teraz otrzymują w pakiecie wszystko, co może być dla nich potrzebne.

 

Link 4 Mama jest pakietem składającym się z kilku ubezpieczeń obejmujących kobietę kompleksową ochroną w zakresie:

 

1) następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia,

 

2) odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,

 

3) ubezpieczenia pomocy prawnej,

 

4) organizacji i świadczenia pomocy w zdarzeniach ubezpieczeniowych – Assistance Zdrowie,

 

5) organizacji i świadczenia pomocy w zdarzeniach ubezpieczeniowych – Assistance Szybka Pomoc.

 

W pakiecie LINK4 Mama podstawowy trzon tworzą polisy NNW Mama (suma ubezpieczenia do 50 tys. zł) oraz OC w życiu prywatnym – ta polisa obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim nie tylko przez mamę, ale również przez dzieci.

 

Aby umowa ubezpieczenia mogła być zawarta, kobieta musi wykupić przynajmniej ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia lub ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Wtedy istnieje możliwość uzupełnienia ubezpieczenia o pakiet medyczny dla mamy, w ramach którego LINK4 zorganizuje i pokryje połowę kosztów wizyty u lekarzy specjalistów, a także pomoc prawną oraz Pakiet Assistance Szybka Pomoc z całodobowym dostępem bez limitu. Umowa zawierana jest na rok i każdego roku odnawiana.

 

Co zawiera pakiet Link4 Mama?

Decydując się na zakup polisy, wystarczy samodzielnie ustalić wysokość sum ubezpieczeniowych. W przypadku NNW suma ubezpieczenia wynosi od 15 tys. do 50 tys. zł, a w przypadku OC w życiu prywatnym od 30 tys. do 150 tys.

 

Jeśli wybierzemy minimalne wysokości sum ubezpieczenia, roczne koszty będą wyglądały następująco:

 

NNW:

 • 60 zł - suma ubezpieczenia 15 000 zł,
 • 85 zł - suma ubezpieczenia 25 000 zł,
 • 312,55 zł - suma ubezpieczenia 50 000 zł.

 

OC w życiu prywatnym:

 • 38 zł - suma ubezpieczenia 30 000 zł,
 • 47 zł - suma ubezpieczenia 50 000 zł,
 • 238,50 zł - suma ubezpieczenia 100 000 zł,
 • 252, 70 zł - suma ubezpieczenia 150 000 zł,

 

Jeśli wykupimy oba pakiety, roczna składka wyniesie:

 1. 93,10 zł przy minimalnych sumach ubezpieczeń (30 tys. OC i 15 tys. NNW)
 2. lub 125,41 zł przy wyższych sumach ubezpieczeń (50 tys. OC i 25 tys. NNW)
 3. 372,93 przy najwyższych sumach ubezpieczeń (100 tys. OC i 50 tys. NNW)

 

Wykupując co najmniej jedno ubezpieczenie – OC lub NNW – zyskujemy możliwość nabycia ubezpieczeń dodatkowych:

 • Pakiet zdrowie mamy – 158 zł rocznie
 • Pakiet szybka pomoc – 21 zł rocznie
 • Pakiet pomoc prawnika – 10 zł rocznie

 

Pakiety dodatkowe możemy wybierać dowolnie, w zależności od potrzeb. Jeśli posiadamy Kartę Dużej Rodziny, otrzymamy 10% zniżki na cały pakiet. Za ubezpieczenie możemy zapłacić jednorazowo lub w dwóch lub czterech ratach.

Ubezpieczenie na wypadek śmierci to produkt, którego zadaniem jest zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci osoby objętej ochroną. Firma ubezpieczeniowa wypłaca wówczas ustaloną w umowie kwotę osobom uposażonym.

Dlaczego warto mieć pakiet Link4 Mama?

Pakiet Link 4 Mama może przydatnym produktem dla osób, które oczekują kompleksowej ochrony zarówno w okresie ciąży, jak i macierzyństwa. Polisa za stosunkowo niewielką dopłatą za pakiet dodatkowy zapewnia dostęp do specjalistów, a także pomoc prawną i pakiet Assistance Szybka Pomoc, oferujący wsparcie w nagłych wypadkach – sprzęt rehabilitacyjny, leki, a nawet opiekę nad dziećmi, jeśli rodzic w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafi do szpitala.

 

Tego typu polisę sfinansujemy na wiele sposobów, np. tanim kredytem, jaki w  kilka minut wyszukamy poprzez porównywarkę Sowa Finansowa. Roczna cena pakietu równoważy koszty, jakie młode mamy ponoszą za dostęp do prywatnych specjalistów, a w zamian oferuje wiele dodatkowych bonusów w postaci ochrony NNW czy OC, pomocy prawnej i całodobowego Assistance.

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij