witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie dziecka zimą

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Zimowa pora roku i ubezpieczenie dla dziecka przynosi tylko jedno skojarzenie – polisę na ferie. Tymczasem istnieje szereg innych produktów ubezpieczeniowych zapewniających najmłodszym nie tylko ochronę, ale i budowę kapitału na przyszłość, gdy stanie się ono pełnoletnie, a przy okazji odpowiednio uposażone.

ubezpieczenie dziecka

 

    KUP UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA

 

Zapobiegliwy rodzic ma do wyboru co najmniej kilka rozwiązań spośród ubezpieczeń na życie. To turystyczne, o którym była mowa już we wstępie, dotyczy, niestety, mniejszości. Z badań społecznych prowadzonych na przestrzeni ostatnich lat przedstawiają stały trend:

 • ponad 70 proc. dzieci pozostaje na ferie w domu,

 • prawie 10 proc. spędzi ferie na zorganizowanych zajęciach we własnej gminie,

 • niespełna 20 proc. niepełnoletnich wyjedzie na ferie poza miejsce zamieszkania, w tym: 6 proc. bez rodziców i 14 proc. z rodzicami.

Ferie zimowe, które trwają 2 tygodnie to w życiu dziecka i rodzica zaledwie epizod. Warto, aby pociecha była chroniona także przez pozostałą część roku, nie licząc szkolnej polisy NNW, która w większości przypadków, jeśli dobrze się przyjrzeć warunkom umowy, zapewnia minimalną ochronę finansową. Ta, w razie wypadku, urazu czy konieczności operacji może nie być w stanie pokryć wszystkich niezbędnych kosztów. Na co zatem powinien zwrócić uwagę przezorny rodzic szukający dobrej polisy dla dziecka?

 

 

Polisa posagowa – pewne pieniądze na start

 

Zasada działania posagówki jest dziecinnie prosta. Rodzic przez określony czas (5, 10, 15 lat) wpłaca składkę w stałej wysokości (w zależności od towarzystwa może ją na pewnych warunkach modyfikować), która w części trafia na specjalne konto. Pozostała część jest odpowiedzialna za ochronę, np. w razie śmierci rodzica zadeklarowane składki spłaca za nie ubezpieczyciel i wypłaca na koniec umowy.

Zadaniem ubezpieczenia posagowego jest zapewnienie łatwiejszego startu w dorosłość. Uzbierana latami kwota (posag) może być wykorzystana na dowolny cel:

 • studia,

 • wkład do zakupu mieszkania,

 • samochód,

 • podróż zagraniczna,

 • dowolna rzecz lub usługa.

Kiedy ubezpieczone dziecko otrzyma pieniądze z polisy posagowej? Ten moment jest również zawarty w umowie. Może to być skończenie 18. roku życia, skończenie studiów czy innej granicy wieku.

Faktem jest, ze im dłużej będzie opłacana składka, tym większa sumę otrzyma potomek. Warto też pomyśleć o polisie posagowej już od najmłodszych lat życia dziecka.

 

    PORÓWNAJ POLISY

 

Ubezpieczenie indywidualne dla dziecka

 

Najprostszym sposobem ubezpieczenia dziecka jest zapewnienie mu ochrony z tytułu polisy rodzinnej. Taki produkt jest zwany również ubezpieczeniem indywidualnym na życie. Wystarczy, że ochronę wykupi jeden z rodziców i do zakresu osób ubezpieczonych włączy współmałżonka oraz dziecko bądź dzieci.

Podstawowym zakresem ubezpieczenia rodzinnego jest śmierć któregokolwiek z członków rodziny i wypłata odszkodowania z tego tytułu w wysokości równej sumie ubezpieczenia. Jednak do tak skrajnych przypadków dochodzi dość rzadko – o wiele częściej przytrafiają się różnego rodzaju urazy wywołane przyczyną zewnętrzną czy konieczność pokrycia kosztów leczenia.

Wykupienie indywidualnej polisy na życie można w prosty sposób wzbogacić o umowy dodatkowe. Wówczas cena ubezpieczenia wzrasta tylko w niewielkim stopniu, a ubezpieczony posiada znacznie szerszy zakres ochrony. Wybrane opcje dodatkowe:

 • assistance,

 • poważne zachorowanie,

 • narodziny dziecka,

 • przerwanie nauki dziecka na studiach wyższych w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub choroby,

 • całodobowy dostęp do infolinii medycznej,

 • wyrównanie utraconych lub zmniejszonych zarobków lub rekompensatę za niedogodności związanych z pobytem w szpitalu.

Dziecko może otrzymać również świadczenie w przypadku inwalidztwa rodzica czy poważnej choroby, takiej jak nowotwór.

 

 

OC w życiu prywatnym

 

Wykupienie OC w życiu prywatnym jest w rzeczywistości kolejnym rozszerzeniem podstawowej polisy na życie (ale i ubezpieczeń turystycznych czy mieszkaniowych). Jednak ze względu na specyfikę produktu warto poświecić mu osobny akapit.

Ta opcja przyda się w rodzinach, które posiadają dzieci, zwłaszcza małe. Powód jest bardzo prosty – pociechy są sprawcami wielu niemożliwych do przewidzenia szkód, a zarysowanie samochodu sąsiada czy zniszczenie przedmiotu w wynajmowanym mieszkaniu to tylko przykład z szerokiej gamy zdarzeń.

Polisa OC w życiu prywatnym pozwoli uniknąć ewentualnych roszczeń ze strony poszkodowanych osób trzecich. Dobrze wybrać takie rozszerzenie, którego warunki będą w stanie pokryć szkodę, dlatego rodzic powinien zwrócić uwagę na zakres polisy, sumę ubezpieczenia i tzw. franszyzę integralną. Może się okazać, że ubezpieczyciel nie pokrywa szkód, które są wycenione poniżej pewnej kwoty, np. 300 zł.

 

Redakcja portalu rankomat.pl

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij