witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ile kosztuje ciąża?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Coraz więcej młodych kobiet stawia dzisiaj na karierę. Młode kobiety tuż po studiach w pierwszej kolejności chcą zadbać o satysfakcjonującą pracę a także własne mieszkanie. Okres studenckiej beztroski wydłużył się w ostatnich czasach o dobre kilka a nawet kilkanaście lat. Decyzja o powiększeniu rodziny jest zatem spychana na dalszy plan.

 

program 500, drugie dziecko

 

Najczęstszym tłumaczeniem młodych kobiet jest chęć zagwarantowania sobie stabilności mieszkaniowej i finansowej a o te w dzisiejszych czasach ciężko – młodzi ludzie często zmieniają pracę, w poszukiwaniu najlepszego dla siebie miejsca.

Przy częstej zmianie pracy zdecydowanie trudniej jest o stabilizację finansową, która może pomóc nam w zakupie mieszkania (banki wymagają określonego stażu pracy w danej firmie i stabilnej umowy o pracę). Zatem długi okres zwolnienia lekarskiego a także perspektywa urlopu macierzyńskiego dla wielu młodych kobiet jest decyzją trudną, ponieważ może łączyć się z trudnościami finansowymi. Ciąża przecież generuje wiele kosztów a wsparcie socjalne w dzisiejszych czasach jest niewystarczające.

 

    KUP UBEZPIECZENIE DLA SWOJEGO DZIECKA

 

Koszt badań

 

Przyszła mama ma dzisiaj naprawdę wiele wydatków. Pierwszym i chyba największym jest koszt badań lekarskich. Aby ubiegać się o „becikowe” należy wykonywać terminowo wszystkie zalecone odgórnie badania. Narodowy Fundusz Zdrowia jednak nie ułatwia sprawy, ponieważ kolejki do ginekologów od wielu lat są naprawdę zniechęcające. W publicznych placówkach często czas wizyt jest mocno okrojony, a co dla kobiet niezwykle istotne – nie ma zbyt dużego wyboru lekarza – zazwyczaj w przychodni pracuje dwóch, czasem trzech lekarzy.

 

Ciąża to okres, kiedy komfort i poczucie bezpieczeństwa są bardzo cenne, stąd tak częsta decyzja o prywatnych wizytach u poleconego lekarza. Tutaj zaczynają się pierwsze koszty, ponieważ ceny wizyt oscylują w granicach 150-300zł. Przy sugerowanej comiesięcznej wizycie koszt ten staje się znaczący dla domowego budżetu. Jednak należy pamiętać, że wiele badań również trzeba będzie opłacić a tych w czasie ciąży jest naprawdę sporo.

 


Koszt leków

 

Oczywiście każda kobieta marzy o spokojnym i bezpiecznych okresie ciąży. Niestety nie zawsze tak się dzieje a przyszła mama musi przyjmować leki, witaminy, środki podtrzymujące ciążę. Kobiety często nie zdają sobie sprawy z własnego stanu zdrowia – wiele dolegliwości, wad, schorzeń ma tendencje do bezobjawowych przebiegów. Przy dokładnych badaniach w czasie ciąży okazuje się, że konieczne są leki, często nierefundowane. Warto pamiętać, że same dolegliwości ciążowe wymagają wielu czasem leków: tabletki na zgagę, środki przeciwwymiotne, przeciwbólowe, na zaparcia.

 

 

Koszt diety i wyglądu

 

Dla kobiet w ciąży niezwykle ważna jest odpowiednia dieta. Często przyszłe mamy, w wyniku zaburzonej gospodarki hormonalnej, potrzebują zmiany diety – nie tylko posiadają „ciążowe zachcianki” ale również cierpią na wstręt do rzeczy wcześniej lubianych. Nie jest również tajemnicą, że kobieta w ciąży spożywa więcej a także przyjmuje więcej płynów.

 

Najlepiej, gdyby spożywane produkty były najwyższej jakości – witaminy w tym czasie są wyjątkowo ważne. Należy jednak również dbać o ciało dla własnego komfortu psychicznego. Potrzebne są zatem kosmetyki wpływające na jędrność skóry, dzięki którym kobieta uniknie niechcianych zmian skórnych np. rozstępów. Zmiana garderoby również jest dodatkowym obciążeniem finansowym. Kolejnym kosztem będą luźniejsze ubrania, jak również większe buty – nie należy zapominać o puchnących w czasie ciąży stopach, które będą wymagały większego, czasem o kilka rozmiarów, obuwia.

 

 

Koszt przygotowań i aktywności fizycznej

 

Bardzo popularne szkoły rodzenia również generują dodatkowe koszty. Są to zajęcia, na które warto chodzić, aby dowiedzieć się jak należy zachować się w czasie porodu. Szczególnie ważne dla kobiet, które rodzą po raz pierwszy. W czasie zwolnienia lekarskiego wskazana jest jednak aktywność fizyczna, dopasowana oczywiście do możliwości przyszłej mamy.

 

 

Poród

 

W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości porodu: można przeprowadzić poród w publicznym szpitalu, jak i w prywatnej placówce a także we własnym domu przy asyście lekarza i położnej. Poród może odbyć się w wodzie, jeśli przyszła mama takie życzenie. Stoją za tym jednak kolejne koszty. Do szpitala należy przygotować ze sobą odpowiednią wyprawkę, a prywatny szpital to dodatkowe obciążenie finansowe.

 

Podsumowując – okres ciąży jest bezcenny. Dlatego warto zadbać o każdy jego szczegół. Dlatego dobrze jest przygotować się na to finansowo. Ubezpieczenie dla przyszłej mamy jest świetnym rozwiązaniem – po porodzie zostaje wypłacone świadczenie, które pozwoli kobiecie przygotować się do przyjęcia w domu nowego członka rodziny. Warto zapoznać się wcześniej z dostępnymi ofertami – towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dzisiaj wiele możliwości dla przyszłych mam.

 

    KUP POLISĘ ONLINE

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij