witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Gdzie ubezpieczyć dziecko?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Coraz więcej rodziców ma świadomość, że szkolne ubezpieczenia NNW to tak naprawdę polisy fikcyjne. Zakres ich ochrony oraz suma ubezpieczenia nie są bowiem wystarczające, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo w razie nieszczęśliwego wypadku.

 

ubezpieczenie dziecka

 

Polisa szkolna nie jest obowiązkowa!

 

Nawet jeśli nauczyciele próbują zmusić rodziców do zakupienia oferowanej przez szkołę grupowej polisy ubezpieczeniowej NNW dla uczniów, nie mają oni obowiązku jej nabycia. Warunki obowiązywania tychże polis są bowiem gorzej niż przeciętne. Warto więc wiedzieć, czym jest ubezpieczenie, by zrozumieć, że szkolna oferta nie jest atrakcyjna.

 

    KUP UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA

 

Pracownicza polisa na życie, szkolne ubezpieczenie NNW czy jakikolwiek podobny do nich produkt ubezpieczeniowy nie zapewniają nikomu ochrony przed wystąpieniem nieszczęśliwego zdarzenia, ale gwarantują ochronę przed ich skutkami. Ochrona ta pozwala otrzymać świadczenie o określonej wysokości, które pozwoli zniwelować skutki wypadku.

 

Należy więc pamiętać, że dziecko powinno się ubezpieczać w tym towarzystwie, które zagwarantuje mu najszerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Najpewniej nie będzie to więc wiązało się z wyborem polisy NNW oferowanej przez szkołę.

 

Wysokość składki rocznej

 

Pamiętajmy, że płacąc składkę roczną na ubezpieczenie NNW dla dziecka w wysokości 30 czy 40 złotych, nie ochronimy go przed skutkami jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku. Jeśli więc zależy nam na tym, by realnie zabezpieczyć jego zdrowie i życie, musimy nabyć indywidualną polisę o szerszym zakresie ubezpieczenia oraz o wyższej sumie ubezpieczeniowej.

 

W przypadku polis grupowych dla uczniów dochodzi bowiem do tak absurdalnych sytuacji jak wypłacenie świadczenia w wysokości 50 złotych za złamanie zęba przez dziecko, czy też brak wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania, gdy dziecko doznało pęknięcia kości czaszki w wyniku omdlenia znajdującego się na liście wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Na co zwrócić uwagę?

 

Wybierając indywidualną polisę NNW dla dziecka, należy szczegółowo przyjrzeć się OWU, w których znajdują się wszelkie informacje o zakresie ochrony oraz o wyłączeniach odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia trzeba sprawdzić:

  • listę miejsc, w jakich obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa (szkoła, dom, plac zabaw, miejsce wakacyjnego pobytu itp.),
  • czy polisa obowiązuje poza granicami Polski,
  • wykaz czynności, podczas których wykonywania dziecko nie będzie objęte ochroną (np. jazda konna, nurkowanie, jazda na nartach),
  • czy dziecko otrzyma świadczenie w czasie pobytu w szpitalu,
  • czy omdlenia są objęte zakresem ochrony ubezpieczeniowej,
  • w jaki sposób ubezpieczyciel definiuje inwalidztwo,
  • czy ubezpieczyciel wypłaca świadczenie na rehabilitację, zakup wózka inwalidzkiego itp.

 

Ubezpieczenie kompleksowe

 

Każdy rodzic ma prawo zrezygnować z ubezpieczenia NNW proponowanego przez szkołę i skorzystać z dowolnego ubezpieczenia wybranego samodzielnie. Polisę taką można zakupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym - można to zrobić zarówno online, jak i w sposób tradycyjny. Trzeba jednak pamiętać przy tym, że każde dziecko ma inne potrzeby, przez co rodzice powinni sami ustalić, jaki zakres ochrony ubezpieczeniowej potrzebny jest ich pociesze.

 

Część dzieci może być bowiem znacznie bardziej narażona na uszczerbki na zdrowiu niż reszta dzieci w danym wieku. Dotyczy to na przykład tych dzieci, które intensywnie trenują różnorodne sporty, często podróżują poza miejsce zamieszkania lub są bardziej narażone na wystąpienie poważnych chorób. 

    ZOBACZ KOSZT UBEZPIECZENIA

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij