witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Chorwacja dla całej rodziny? Wystarczy jedna polisa turystyczna

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wycieczka do Chorwacji to może być przepis na naprawdę udane wakacje. Chorwacja to piękny kraj. Jest ciepło, pogoda z pewnością dopisze, woda ciepła, a i ceny nie są zbyt wysokie w sklepach i hotelach. Połączenie wręcz idealne. Można fantastycznie wypocząć bez obaw o to, że trzeba będzie wydać dużo pieniędzy lub pogoda nie dopisze.

Dubrovnik widok

Warto jednak w tym zadowoleniu pamiętać o tym, że również na wakacjach trzeba zachować przytomność umysłu i przygotować się również na mniej szczęśliwe i mniej przyjazne scenariusze. Jak to zrobić? Przewidzieć możliwe zdarzenia negatywne.

 

Co się może zdarzyć na wakacjach?

 

Planując wakacje nikt nie planuje wypadków. To oczywiste. Jednakże, nie da się również zaplanować tego, że ich nie będzie. Wypadki się zdarzają i nawet najbardziej ostrożny turysta może im ulec, chociażby dlatego, że trafi na innego, mniej ostrożnego.

 

Właśnie dlatego warto przed wyjazdem zastanowić się nad tym, co może stanowić na wakacjach zagrożenie i jak się przed tym można zabezpieczyć.

 

Na wakacjach może przydarzyć się infekcja. Jest to spowodowane zwykle zmianą klimatu, czy też osłabieniem organizmu po długiej podróży. Infekcja powoduje, że trzeba się spotkać z lekarzem, wziąć leki i rozpocząć kurację. Czasem infekcje bywają tak silne, że wymagają nie tylko wizyty u lekarza, ale nawet kilkudniowej hospitalizacji. Warto mieć to na uwadze.

 

Wakacje to czas nieco większej swobody i frywolności. W takich okolicznościach łatwiej też o wypadek. Złamanie czy zwichnięcie ręki lub nogi oczywiście nie musi się wydarzyć, ale może. Taka sytuacja wymaga interwencji lekarskiej.

 

W skrajnych i bardziej niebezpiecznych przypadkach może być konieczne rozpoczęcie akcji poszukiwawczej lub też akcji ratowniczej.

 

Jak się uchronić

 

Receptą, choć nie gwarantującą zabezpieczenia przed samymi zajściami, ale przed ich finansowymi skutkami jest polisa turystyczna. Polisa nie sprawi, że nie złamie się nogi, czy nie złapie infekcji. Polisa zapewni możliwość leczenia, które za granicą jest po prostu płatne. Wizyta u lekarza czy na oddziale szpitalnym to koszt często kilkuset złotych. Jeżeli zajdzie konieczność hospitalizowania lub operowania, koszty te rosną od kilku tysięcy złotych aż do kilkuset tysięcy. To właśnie powoduje, że zabezpieczenie swojego życia i zdrowia na wyjeździe jest tak istotne.

 

Wybierając się zaś na wakacje całą rodziną, warto również poszukać takiej polisy, która nie tylko zabezpieczy na wypadek wielu różnorodnych zdarzeń, ale również pozwoli uchronić przed nimi całą rodzinę. Są takie możliwości i za pomocą zaledwie jednej polisy zabezpieczeni są wszyscy członkowie rodziny. To bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie.

 

Jak znaleźć dobrą polisę?

 

Warto z pewnością odwiedzić kilka branżowych stron, na których znajdą się informacje na ten temat. Na przykład ubezpieczenie na wyjazd do Chorwacji na wakacyjnapolisa.pl można znaleźć. Na stronie znajdują się nie tylko produkty ubezpieczeniowe, ale również kilka praktycznych wskazówek i informacji na temat tego, jak wybrać odpowiednią polisę dla siebie i swojej rodziny.

 

Warto też porównać różnorodne ubezpieczenia turystyczne na wakacyjnapolisa.pl. Takie porównanie pozwoli znaleźć ubezpieczenie, które połączy w sobie największy zakres ochrony i jednocześnie najniższą składkę. A skoro można wybierać bez straty na jakości ochrony, to warto oszczędzić.

 

Ubezpieczenie to gwarancja spokojnego snu i przyjemnego wypoczynku, dlatego warto poświęcić chwilę, by znaleźć naprawdę dobre.

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Zamknij