witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ankieta medyczna przy ubezpieczeniu na życie

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Sam wybór firmy ubezpieczeniowej i oferty ubezpieczenia na życie mogą okazać się niewystarczające do tego, aby podpisać umowę ubezpieczenia. Towarzystwo ubezpieczeniowe może stawiać warunek klientowi, który chce zostać objęty ochroną w ubezpieczeniu na życie, w postaci konieczności wypełnienia ankiety medycznej.

 ankieta medyczna

 

fot. pixabay.com

 

 Jeśli do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła osoba ubezpieczona, doszło po upływie trzech lat od zawarcia umowy ubezpieczenia na życie, ubezpieczyciel nie może podnieść zarzutu, że przy zawieraniu umowy podano wiadomości nieprawdziwe, w szczególności, że zatajona została choroba osoby ubezpieczonej.

Art. 834 Kodeksu cywilnego

 

 

    DOSTOSUJ OCHRONĘ DO SWOICH POTRZEB

 

 

Ryzyko ubezpieczyciela

 

Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia na życie często zakłada się wieloletni okres trwania ochrony ubezpieczeniowej, a suma gwarancyjna może być bardzo wysoka. Dlatego towarzystwo oferujące taką polisę może chcieć oszacować ponoszone przez siebie ryzyko i zabezpieczyć się w pewien sposób przed nieoczekiwaną, rychłą śmiercią ubezpieczonego, w  wyniku której musiałoby wypłacić wysokie świadczenie dla osób uposażonych w polisie. Dlatego w wielu przypadkach klient zainteresowany wykupieniem ubezpieczenia na życie musi wypełnić stosowną, przedstawioną przez firmę ubezpieczeniową, ankietę medyczną.

 

 

Konstrukcja ankiety medycznej

 

Na podstawie ankiety dotyczącej aktualnego stanu zdrowia potencjalnej osoby ubezpieczonej, firma ubezpieczeniowa ocenia ryzyko jej nagłej śmierci czy poważnego zachorowania, co prowadziłoby do konieczności poniesienia odpowiedzialności odszkodowawczej.

 

ankieta

 

Infografika: podstawowe elementy dokumentu przy ubezpieczeniu indywidualnym.

 

Uwaga!

 

Ankieta musi być w pełni zgodna z rzeczywistym stanem zdrowia klienta, ponieważ zwykle kończy się ona oświadczeniem, że dane zawarte w niej są kompletne oraz została wypełniona w dobrej wierze przez ubezpieczonego. Może także być w niej klauzula upoważniająca towarzystwo ubezpieczeniowe do poszukiwania innych, dodatkowych informacji o stanie zdrowia klienta bez jego udziału. Jeśli stwierdzone zostaną nieprawidłowości w podanych przez klienta informacjach, towarzystwo ubezpieczeniowe zostaje zwolnione od odpowiedzialności odszkodowawczej zgodnie z zasadami, jakie przewidują przepisy polskiego prawa.

 

 Redakcja poleca: Ubezpieczenie na życie we Wrocławiu - gdzie szukać tanich ofert?

 

Co grozi za ukrywanie prawdy?

 

Zatajenie informacji o chorobach przewlekłych, poważnych operacjach czy nałogach ubezpieczonego w ankiecie medycznej jest działaniem na jego szkodę. Ukrycie prawdy może być przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela, jeśli dojdzie do śmierci osoby ubezpieczonej. Firma ubezpieczeniowa będzie mogła tak zrobić, o ile na przykład dowiedzie, że przed wykupieniem polisy klient leczył się na chorobę, której nie zgłosił w ankiecie medycznej i która była powodem lub przyczyniła się do jego śmierci.

 

    SPRAWDŹ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij