witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie posagowe nawet do 26. roku życia dziecka

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Jak wiele moglibyśmy oddać za szczęście najbliższych? Na to pytanie odpowiedź na pewno znają rodzice. Nie tylko już nimi będący, ale przyszli powinni zainteresować się losem swoich pociech w najbliższej przyszłości i w miarę swoich możliwości zapewnić im najlepszy start w dorosłe życie.

 ubezpieczenie posagowe do 26 roku

 

Wiele osób zakładając rodzinę myśli o jej bezpieczeństwie i spokoju. Młode małżeństwa, które dopiero planują mieć dzieci, również powinny zadbać o to, aby zapewnić swoim potomkom najlepsze warunki do życia i bezpieczeństwa.

 

Dla kogo polisa posagowa?

 

Jeżeli myślimy o polisie posagowej, od razu stwierdzamy, że jest to rozwiązanie dla dzieci i młodzieży do lat 18. Wraz z osiągnięciem przez dziecko pełnoletności zostanie mu wypłacona suma ubezpieczenia, więc z jednej strony powinniśmy się cieszyć, bo będzie ono miało idealny start w dorosłe życie.

 

Każde Towarzystwo ma własne warunki umowy, dlatego ciężko stwierdzić, co będzie najkorzystniejsze. We wszystkich jednak przypadkach można zauważyć, że dzieci najmłodsze mogą dostać najlepsze warunki umowy. Dlatego właśnie rodzice powinni pomyśleć o ubezpieczeniu swojego dziecka jak najwcześniej, ponieważ wtedy warunki umowy są najkorzystniejsze.

 

Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie już od 3. miesiąca życia dziecka. Składka takiego ubezpieczenia nie jest wysoka i jeżeli umowa jest dobrze zawarta może ona nie zmieniać się w trakcie trwania. Jeżeli jednak planujemy ubezpieczenie dziecka, musimy liczyć się z tym, że koszty zwiększą się w zależności od wieku naszego potomka. Firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia nawet do 26. roku życia. Dla niektórych z rodziców jest to ideale rozwiązanie, muszą oni jednak pamiętać, że koszty ubezpieczenia dorosłego dziecka są wyższe niż ubezpieczenia niemowlęcia lub dziecka w wieku przedszkolnym.

 

Gdzie uzyskać informacje o ubezpieczeniu?

 

Jeżeli planujemy ubezpieczyć nasze dziecko, musimy zapoznać się z ofertami kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych, aby porównać oferty. Najlepszą opcją mogą okazać się ubezpieczenia do 26 roku życia. Możemy mieć wtedy pewność, że nasz potomek będzie miał fachową opiekę podczas całego trwania studiów. Przed podpisaniem umowy warto przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby zapoznać się ze wszystkimi wyłącznościami z umowy.

 

Ubezpieczenie posagowe przede wszystkim chroni życie dziecka, ale w przypadku naszej śmierci musimy mieć pewność, ze nasze dziecko otrzyma należne pieniądze w ramach jednorazowej wypłaty albo w ramach comiesięcznej renty.

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Zamknij