witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie OC - czym warto się kierować przy jego kupnie?

Ocena: 2.00 - liczba głosów 8

Dziękujemy za oddanie głosu

Polskie prawo narzuca na wszystkie firmy ubezpieczeniowe, oferujące klientom komunikacyjne polisy OC, wymóg zapewniania im takiego samego zakresu ochrony. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy wyborze towarzystwa, z którym chcemy podpisać umowę o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

 

polisa OC dla kierowcy

 

 

Zakres ubezpieczenia i sumy gwarancyjne

 

Kierowca ma obowiązek wykupienia dla swojego pojazdu podlegającego rejestracji ubezpieczenie samochodu (https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/), czyli odpowiedzialności cywilnej (OC). Jeśli tego nie zrobi, naraża się na przykre konsekwencje, z karami finansowymi i odebraniem dowodu rejestracyjnego pojazdu włącznie. Okres ochrony ubezpieczeniowej musi zaczynać się najpóźniej w dniu zakończenia czasu trwania poprzedniej polisy lub w dniu pierwszej rejestracji pojazdu. Ubezpieczenie OC zapewnia pokrycie kosztów finansowych odszkodowań i rekompensat związanych ze szkodami osobowymi lub majątkowymi, poczynionymi przez ubezpieczonego w ruchu drogowym.

 

Zdecydowana większość firm ubezpieczeniowych w Polsce ma w swojej ofercie polisę OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, zakres ochrony w każdej polisie OC jest taki sam, bez względu na to, gdzie zdecydujemy się na jej wykupienie.

 

Ponadto ubezpieczenie OC musi zapewniać takie same górne kwoty sum gwarancyjnych, w wysokości:

 

  • 6 070 000 euro dla jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych - w przypadku szkód osobowych,
  • 1 220 000 euro dla jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych - w przypadku szkód w mieniu.

Kwoty odszkodowania w euro podlegają przeliczeniu na złote, z zastosowaniem kursu średniego, ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski i obowiązującego w dniu wyrządzenia szkody.

 


Czynniki wyboru ubezpieczenia OC

 

Skoro zakres ochrony ubezpieczeniowej i wysokość sum gwarancyjnych w ubezpieczeniu OC są zawsze takie same, spójne dla wszystkich towarzystw, oraz nie podlegają negocjacjom, kierowca przy wyborze odpowiedniej dla siebie oferty OC powinien wziąć pod uwagę przede wszystkim względy finansowe.

 

Cena ubezpieczenia OC, która jest tożsama z wysokością składki rocznej na polisę odpowiedzialności cywilnej, może być ustalana swobodnie przez ubezpieczyciela. Istotne są przy tym czynniki związane z właścicielem pojazdu, jego historią ubezpieczeniową, jak i z samym samochodem podlegającym ubezpieczeniu.

 

Nie trzeba przeglądać stron i ofert poszczególnych firm ubezpieczeniowych, ani odwiedzać agenta, aby sprawdzić, jakie opcje wyboru przygotują dla nas towarzystwa. Kalkulator OC pojazdu na rankomat.pl po wpisaniu pożądanych danych do formularza elektronicznego wskaże, gdzie wykupimy takie ubezpieczenie najtaniej. W wielu towarzystwach okresowo organizowane są promocje cenowe na OC, udzielane zniżki marketingowe oraz rabaty za wykupienie polisy online. Aby wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę na OC, możemy skorzystać ze zindywidualizowanego rankingu, który wskaże nam wyszukiwarka ubezpieczeń komunikacyjnych Rankomat.pl

 

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij