witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego w BZWBK - analiza oferty

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Kupno mieszkania lub domu często wymaga wsparcia finansowego w postaci kredytu hipotecznego. Jest to duże obciążenie finansowe, szczególnie z uwagi na fakt, że kredytobiorca wiąże się z bankiem często na całe życie. Coraz częściej banki wymagają od klientów zakup ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego jako formę zabezpieczenia.

Aby ułatwić decyzję swoim klientom banki często przygotowują własną ofertę ubezpieczeniową w niskich, atrakcyjnych cenach, co pozwala na szybkie podjęcie decyzji. Dla tych osób, które cenią jakość wybieranych produktów, warto zaznaczyć, że również w tym kierunku dobrze jest porządnie się zastanowić przed decyzją.

 

Ubezpieczenie na życie – ważne umowy dodatkowe

Podstawowa polisa indywidualna zabezpiecza ubezpieczonego na wypadek śmierci. Gdy nastąpi zgon osoby ubezpieczonej, jego rodzina czy wskazane w umowie osoby otrzymują sumę ubezpieczenia.

 

Celem ubezpieczenia na życie w wariancie podstawowym jest zabezpieczenie przyszłości najbliższych osób na wypadek śmierci – wypłacone odszkodowanie ma pozwolić im utrzymać dotychczasowy poziom życia, umożliwić spłacanie kredytu hipotecznego oraz innych zobowiązań finansowych.

 

Polisa na życie może jednak chronić w szerszym zakresie. Może gwarantować wypłatę świadczenia w sytuacji, gdy nastąpi:

  • Zabieg chirurgiczny;
  • Pobyt w szpitalu powyżej 3 dni;
  • Poważne zachorowanie;
  • Diagnoza choroby nowotworowej;
  • Uraz ciała;
  • Trwały uszczerbek na zdrowiu;
  • Niezdolność do wykonywania pracy;
  • Śmierć bliskiej osoby;
  • Narodziny dziecka;
  • Wypadek komunikacyjny.

 

Mając kredyt hipoteczny, warto zabezpieczyć się również na szerszym polu – zapewnić sobie świadczenie w sytuacji, gdy dojdzie do konieczności operacji, dłuższego leczenia czy wypadku, który przyniesie konieczność zwolnienia lekarskiego. Dlaczego jest to ważne? Przy ratach kredytu hipotecznego ważne jest, by nie tracić płynności finansowej a każda choroba lub zwolnienie lekarskie może obniżyć miesięczny dochód. W tej sytuacji ubezpieczenie na życie jest niezwykle pomocne.

 

Polisa na życie z banku – opłaca się?

Wiele banków decyduje się na współpracę z konkretnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, by zapewnić klientom dobrej jakości produkt ochronny. Podobnie wygląda ubezpieczenie kredytu w BZWK, gdzie bank podjął współpracę z grupą Aviva, która cieszy się długim stażem na rynku ubezpieczeniowym oraz dużą liczbą zadowolonych klientów.

 

Bank BZWBK oferuje ubezpieczenie Dla Bliskich, które przedstawia dwa pakiety w dwóch wariantach cenowych. Oba pakiety dają możliwość ubezpieczenia się na kwotę 100 000 zł i 200 000 zł. Pakiet pierwszy zabezpiecza wyłącznie na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej oraz na wypadek jej utraty zdolności do pracy, z kolei pakiet drugi chroni również na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku współmałżonka osoby ubezpieczonej.

 

Cena składki we wszystkich wariantach cenowych jest korzystna – pakiet pierwszy oferuję składkę w kwocie 18 zł i 36 zł, natomiast pakiet drugi oferuje składkę w wysokości 33 i 66 zł. Nie są to ceny wygórowane, w związku z czym każdy klient może dobrać pakiet do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

 

Oferta jest kierowana do osób, które mają ukończone minimum 18 lat oraz nie ukończyły jeszcze 65 roku życia.

 

Porównanie ofert z korzyścią dla klienta

 

Ubezpieczenie, które oferuje bank BZWBK jest dostępne w ograniczonej formie. Dla tych osób, którym zależy na tanim, lecz jakościowo dobrym produkcie, może zależeć jednak na czymś więcej. Podobnie jest z samym kredytem - osoby, które chcą sprawdzić możliwości pożyczki u konkurencji powinny najpierw porównać kredyt mieszkaniowy w www.lowcakredytow.pl, tak aby kredyt i ubezpieczenie spłaty kredytu w BZWBK były najwyższej jakości.

 

Przed zakupem ubezpieczenia warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje rynek ubezpieczeniowy dla klientów zainteresowanych ubezpieczeniem kredytu hipotecznego. Niskie ceny polis na życie pozwalają na świadomy i samodzielny wybór umów dodatkowych, które chronią również w wypadku poważnej choroby, urazu ciała czy wypadku. Warto również nadmienić, że dzisiejsze ubezpieczenia to produkty o szerokim polu działania – oprócz wypłaty odszkodowania zapewniają również w razie potrzeby: transport medyczny, pomoc psychologa, konsultacje u specjalistów, wizytę domową lekarza lub pielęgniarki czy dofinansowanie do nierefundowanych leków.

 

Właśnie dlatego zakup ubezpieczenia na życie powinien być dokładnie przemyślany i przeanalizowany. Aby dowiedzieć się o korzystnych ofertach, można skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej, która po wypełnieniu krótkiej ankiety poinformuje doradcę o konkretnych potrzebach klienta, po czym opracuje on bardzo dokładnie listę najlepszych produktów i przedstawi ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu klient zaoszczędzi nie tylko własne pieniądze, ale również sporo cennego czasu.

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij