witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie dla dziecka - Zobacz jakie ubezpieczenie warto wybrać

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Ubezpieczenie NNW oferowane przez szkoły nie jest obowiązkowe, choć wielu nauczycieli próbuje wymuszać na rodzicach jego zakupienie. Placówki szkolne również nie ułatwiają rodzicom odmowy korzystania z tejże polisy, gdyż zdarza się, że dzieci, które jej nie posiadają, nie mogą jeździć na szkolne wycieczki.

 

ubezpieczenie dla dziecka

 

Dbałość o bezpieczeństwo dziecka

 

Polisa NNW dla dziecka zwykle jest wykupowana przez rodziców z powodu ich chęci zadbania o bezpieczeństwo ich pociechy. Nie jest to jednak typowa polisa na życie, jaką posiadają osoby dorosłe w ramach ubezpieczeń grupowych. Szkolne ubezpieczenie grupowe opiewa na znacznie niższą sumę ubezpieczenia, a ponadto oferuje o wiele węższy zakres ochrony ubezpieczeniowej.

    KUP UBEZPIECZENIE DLA SWOJEGO DZIECKA

 

Nie można się jednak temu dziwić, gdyż niedroga przecież grupowa polisa pracownicza kosztuje rocznie około 600 złotych, a ubezpieczenie szkolne maksymalnie 1/12 tejże kwoty. Ubezpieczenie to nie jest więc w stanie w pełni zabezpieczyć zdrowia i życia dziecka, dlatego też rodzice powinni przemyśleć zakup polisy NNW indywidualnie, niezależnie od propozycji szkoły.

 

Jaki zakres ochrony?

 

Ubezpieczenie dla dziecka powinno chronić je przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, w wyniku których u dziecka:

  • dojdzie do złamania kości kończyn, czaszki lub innych urazów głowy,
  • pojawią się oparzenia lub odmrożenia,
  • wystąpią obrażenia narządów wewnętrznych.

 

Polisa NNW gwarantuje też oczywiście wypłatę świadczenia w przypadku zgonu dziecka. Nie mniej jednak, okazuje się, że wiele polis - zwłaszcza ubezpieczeń grupowych szkolnych - ma bardzo wąski zakres ochrony, który nie zapewnia wypłaty odszkodowania we wszystkich wyżej wymienionych przypadkach. Warto jednak zaznaczyć, że polisa NNW dla uczniów nie obowiązuje jedynie w czasie roku szkolnego i na terenie szkoły. Jeśli dziecko ulegnie wypadkowi w czasie wakacji, będąc na wyjeździe z rodzicami, mogą oni ubiegać się o wypłatę świadczenia dla dziecka. Wcześniej jednak muszą upewnić się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, że dane zdarzenie mieści się w zakresie ochrony ubezpieczeniowej danej polisy.

 

Działanie na niekorzyść dziecka?

 

Rodzice powinni też mieć świadomość, że wybierając polisę NNW proponowaną przez szkolę, mogą działać na niekorzyść dziecka. Dzieje się tak dlatego, że ubezpieczenia te nie należą do atrakcyjnych, gdyż ich suma zwykle nie przekracza 15 tysięcy złotych. W praktyce oznacza to, że w przypadku uszczerbku na zdrowiu o wysokości 50 procent, dziecko otrzyma 7500 złotych. Warto zaznaczyć, że tak duży uszczerbek na zdrowiu może oznaczać poważną, choć niekoniecznie trwałą, niepełnosprawność, na której leczenie nie wystarczy kilka tysięcy złotych.

 

Rodzic niemający świadomości, jak mało atrakcyjne jest ubezpieczenie szkolne, może nie wiedzieć, iż jego dziecko nie otrzyma potrzebnego mu wsparcia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Może on rezygnować przez to z dodatkowego ubezpieczenia dla dziecka, gdyż będzie wydawać mu się, że jego pociecha jest należycie chroniona.

 

Kiedy nabyć polisę indywidualną?

 

Można uznać, że indywidualna polisa ubezpieczeniowa dla dziecka powinna być kupowana przez wszystkich rodziców, jednakże szczególny nacisk na jej posiadanie powinni kłaść ci z nich, których dzieci są bardziej narażone na nieszczęśliwy wypadek niż ich rówieśnicy. Dotyczy to choćby tych dzieci, które uczęszczają do szkół sportowych, wyjeżdżają na obozy żeglarskie czy na zimowiska, podczas których jeżdżą na nartach. Rodzice powinni też nabyć taką polisę dla dzieci, które są bardzo ruchliwe, pełne energii i skore do brania udziału w zajęciach ruchowych.

 

    UBEZPIECZ SWOJE DZIECKO JUŻ DZIŚ!

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij