witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

PZU Start w Dorosłość

Ocena: 3.11 - liczba głosów 19

Dziękujemy za oddanie głosu

Start w dorosłość to jedno z trudniejszych zadań, jakie stoją przed dzieckiem i jego rodzicami. Dziecko musi się zmierzyć z całkiem nowymi dla siebie wyzwaniami, w tym również z daniami finansowymi. Rodzice zaś przez większość swojego życia pracują na to, by ten start dziecku w miarę możliwości ułatwić. Rozwijają w tym celu rodzinną firmę lub inwestują w nieruchomości. Nie zawsze ich działania kończą się sukcesem. Jest jeszcze jeden sposób, który proponowany jest przez PZU. To polisa ochronno – oszczędnościowa, Start w Dorosłość.

 

Pzu start w dorosłość

 

Co można zyskać dzięki tej polisie

 

Decydując się na polisę Start w Dorosłość, można zapewnić swojemu dziecku pieniądze na początek jego dorosłej drogi. Zapisane na polisie pieniądze można wypłacić w momencie, gdy dziecko jest pełnoletnie i upływa termin trwania umowy. Jednak na tym nie koniec. Życie bywa zaskakujące, również w ten negatywny sposób. PZU przewidziało więc sytuację, w której nie możesz opłacać składek, ponieważ coś Ci się stało. W takiej sytuacji to PZU przejmuje na siebie obowiązek opłacania składek, a dziecko i tak otrzyma  zgromadzone środki w momencie, gdy termin umowy upłynie. Jeżeli więc obawiasz się, że coś może Ci przeszkodzić w gromadzeniu przez Ciebie pieniędzy dla Twojego dziecka, to właśnie jest rozwiązanie dla Ciebie.

    KUP UBEZPIECZENIE W PZU

 

Jakie korzyści płyną z posiadania polisy Start w Dorosłość

 

Analizując zasadność tego rodzaju rozwiązania warto spojrzeć na korzyści, jakie ze sobą niesie. Przede wszystkim koniec umowy wiąże się z gwarantowaną wypłatą konkretnej kwoty. Sytuacja na rynkach finansowych nie ma tu żadnego znaczenia i nie wywiera żadnego wpływu. Ochroną ubezpieczeniową można objąć dziecko już od pierwszych dni jego życia. Nawet noworodkowi można sprawić taki prezent i oszczędzać dla niego, do czasu osiągnięcia przez niego pełnoletniości. Ponadto, prezent ten mogą zrobić dla niego ciocie, wujkowie lub dziadkowie. Nie trzeba być rodzicem, by stać się osobą opłacającą składkę. Kolejną korzyścią jest zakres terytorialny i czasowy ochrony. Ubezpieczenie działa na całym świecie przez cały czas. Nie ma przerw w ochronie ani miejsc, gdzie ona nie działa. Dość istotną i charakterystyczną cechą tego właśnie rozwiązania jest fakt, że pieniądze wypłacane są wyłącznie dziecku. Nie ma do niego prawa żaden z rodziców ani opiekun prawny. To korzystne rozwiązanie zważywszy na to, że w życiu różne są koleje losu i różnie mogą się sprawy potoczyć. Ponadto, wypłacane pieniądze nie są obciążone podatkiem od spadków i darowizn. To bardzo ważne. Oznacza to bowiem, że dziecko może wypłacić dokładnie taką kwotę, jaka została dla niego zgromadzona, a nie pomniejszoną o liczne i wysokie podatki. Polisa nie jest również obciążona podatkiem od zysków kapitałowych, a to kolejne jej uchronienie przed obniżeniem zgromadzonej kwoty.

 

PZU Start w Dorosłość to niezwykle korzystna i opłacalna polisa, która nie tylko oferuje możliwość finansowego zabezpieczenia przyszłości dziecka, ale również pomaga uczynić to zabezpieczenie pewniejszym. Możliwość gromadzenia kapitału na przyszłość powoduje, że wspomniane zabezpieczenie krok po kroku jest tworzone, organizowane i budowane. Natomiast, ubezpieczenie osoby opłacającej polisę stanowi gwarancję kontynuowania procesu oszczędzania aż do dnia, w którym umowa wygaśnie i pełnoletnie dziecko będzie mogło podjąć pieniądze. Tego rodzaju zabezpieczenia nie są popularne na rynku ubezpieczeń. Start w Dorosłość stanowi więc tutaj bardzo atrakcyjny wyjątek, który jest godny uwagi.

    KALKULUJ SKŁADKĘ W PZU

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij