witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

W większości szkół rodzice nie są informowani, że proponowane przez placówkę edukacyjną ubezpieczenie dla uczniów NNW nie jest obowiązkowe. Warto zatem dowiedzieć się co takie ubezpieczenie zawiera i podjąć świadomą decyzję, czy wybrać ubezpieczenie grupowe, czy też zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie dziecka.

 

ubezpieczenie szkolne

Szkolne ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków nie należy do grupy polis obowiązkowych. Szkoła ma jednak prawo wymagać posiadania tejże polisy przez ucznia w czasie wycieczki szkolnej, by w ten sposób uchronić się przed ewentualnymi konsekwencjami wypadku, który może w jej czasie wystąpić. Polisę tę warto więc wykupić.

 

    UBEZPIECZ SWOJE DZIECKO JUŻ TERAZ!

Warto je mieć, ale...

 

Polisa NNW dla dzieci szkolnych nie jest tym samym co polisa na życie. Pozwala ona uzyskać świadczenie, jeśli dziecko będzie wymagało leczenia szpitalnego lub, gdy konieczne będzie zakupienie środków ortopedycznych na skutek nieszczęśliwego wypadku. Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach polisy może wypłacić potrzebną na to kwotę bądź zagwarantować jej zwrot.

 

Polisa szkolna czy indywidualna?


Szkolna polisa NNW jest jednym z najczęściej wybieranych przez rodziców ubezpieczeń dla dzieci. Większość rodziców wybiera ją jednak, nie mając świadomości, jaka jest suma ubezpieczenia oraz jaki jest zakres ochrony ubezpieczeniowej. Oferta ubezpieczenia szkolnego z pewnością jest atrakcyjna cenowo, gdyż jej koszt nie przekracza 50 złotych na rok, jednakże wiąże się to z tym, iż suma ubezpieczenia dziecka rzadko przekracza 10 tysięcy złotych - co ważne, tak wysoka kwota zostanie wypłacona jedynie w przypadku śmierci dziecka, w pozostałych przypadkach będzie to o wiele niższa suma. Ponadto zakres ochrony ubezpieczeniowej będzie bardzo wąski, przez co wiele wypadków nie będzie podlegało wypłacie nawet najniższego świadczenia. Jest to sytuacja mało korzystna, gdyż wartość polisy NNW zależy od tego, czy jest ona w stanie odpowiednio ochronić dziecko.

 

Warunki ubezpieczenia - przeczytaj koniecznie!


Aby mieć pewność, że wykupione ubezpieczenie szkolne NNW będzie odpowiednio chroniło dziecko, powinniśmy dokładnie sprawdzić warunki umowy w OWU. Szkoła z reguły nie podaje takich informacji rodzicom, jednakże mają oni prawo wymagać ich udzielenia. Zwykle jednak ubezpieczenie szkolne NNW gwarantuje wypłatę świadczenia związaną z:


• urazem związanym ze złamaniami,
• zwrotem kosztów leczenia i zakupu sprzętu medycznego/rehabilitacyjnego,
• śmiercią dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Polisy bardzo często nie obejmują jednak zdarzeń związanych z:
• odmrożeniem,
• oparzeniem,
• omdleniem,
• uszkodzeniem narządów wewnętrznych.

 

Zakres ubezpieczenia może jednak różnić się dla każdej polisy szkolnej, dlatego dokładne przeczytanie OWU jest obowiązkiem każdego rodzica.
Polisa własna


Jeśli rodzic uzna, że oferowane przez szkołę ubezpieczenie jest nieopłacalne, ma prawo samodzielnie ubezpieczyć swoje dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa wybrana przez rodziców może nie tylko cechować się wyższą sumą ubezpieczenia, atrakcyjniejszym zakresem ochrony oraz mniejszą liczbą wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa, ale także możliwością skorzystania z niej w ramach kompleksowego pakietu ubezpieczeniowego dla całej rodziny.

 

Warto więc pamiętać, by nie godzić się bezrefleksyjnie na polisę NNW proponowaną przez szkołę, gdyż robi tak większość rodziców. Rozwiązanie to może okazać się bardzo niekorzystne, gdy dziecko ulegnie wypadkowi i otrzyma bardzo niskie świadczenie, niepozwalające pokryć rzeczywistych kosztów jego leczenia i rehabilitacji.

 

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij