witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

500 Plus czy polisa dla dziecka? Jedno i drugie

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Zadbać o wygodne życie i zdrowie dzieci można w różny sposób, ale aby zapewnić im kompleksową ochronę, warto pomyśleć o ubezpieczeniu już od przyjścia potomstwa na świat. Dzięki polisie posagowej dziecko będzie chronione, a na koniec umowy z ubezpieczycielem otrzyma kapitał finansowy na start w dorosłość.

 banknoty

Od kiedy w życie weszła ustawa 500+ wielu rodziców odetchnęło z ulgą, ponieważ dzięki dodatkowym pieniądzom mogą zapewnić swoim najbliższym najpotrzebniejsze rzeczy. Czy więc nadal warto ubezpieczyć dziecko polisą posagową?

 

Zalety polisy posagowej

 

Polisę posagową można traktować jako produkt inwestycyjny, ponieważ inwestujemy w przyszłość dziecka. Jest to jednak zabezpieczenie jego życia, w przypadku choroby, urazu, pobytu w szpitalu czy ewentualnej rehabilitacji.

 

Polisa posagowa chroni również dziecko w przypadku śmierci rodziców. Zostaje im wtedy wypłacane świadczenie z polisy w formie comiesięcznej renty. Zaletą polisy posagowej jest to, że nie musi się kończyć wraz z osiągnięciem przez dziecko pełnoletności. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują rodzicom polisy trwające nawet do 26 roku życia.

 

Cena polisy posagowej

 

O ubezpieczeniu dziecka warto pomyśleć jeszcze przed jego narodzinami, a ubezpieczyć je jak najszybciej. W niektórych przypadkach można to zrobić już od 3 miesiąca życia dziecka. Wtedy składka ubezpieczeniowa jest stosunkowo mała. Tak jak w przypadku ubezpieczeń dla dorosłych, tak i w przypadku ubezpieczeń dzieci składka zależna jest od wieku.

 

Zakres ochrony i suma ubezpieczeniowa może znacznie wpłynąć na cenę polisy posagowej. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, aby mieć pewność, że nasza pociecha dostanie świadczenie z polisy w razie sytuacji objętej umową ubezpieczeniową. Przed podpisaniem dokumentów ubezpieczeniowych warto zapoznać się z warunkami umowy.

 

Polisy posagowe nie są drogimi ubezpieczeniami, a opłacane przez kilka lub kilkanaście lat mogą znacznie pomóc dziecku wejść w dorosłe życie, opłacić studia lub mieszkanie.

 

Nie tylko program 500+

 

Ustawa o zasiłku 500+ znacznie ułatwiła życie wielu rodzinom. Niezależnie od wieku dziecka jego utrzymanie kosztuje, płaci się nie tylko za artykuły niezbędne do życia, takie jak jedzenie czy ciuchy, ale również książki czy bilety.

 

Dzieci bardziej niż dorośli narażone są na różnego rodzaju choroby, a prywatne wizyty u wielu specjalistów są kosztowne. Możemy je opłacić z dodatkowych pieniędzy, jakie otrzymujemy z comiesięcznej zapomogi 500+, ale jeżeli nasze dziecko jest ubezpieczone, wtedy Towarzystwo pokrywa koszt takiej wizyty. Program 500+ nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z polisy posagowej, a wręcz przeciwnie – dzięki dodatkowym pieniądzom – możemy opłacić indywidualne ubezpieczenie dla naszej pociechy. Gromadzenie kapitału na przyszłość dziecka jest najlepszą inwestycją, jaką możemy zrobić.

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij