witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Pieniądze z polisy za urodzenie dziecka

Ocena: 4.50 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Wiele kobiet w czasie ciąży planuje dobrze wszystko zorganizować na okres narodzin dziecka. Czas dziewięciu miesięcy jest dla przyszłej mamy niezwykle intensywny – należy dbać o siebie, pilnować diety, odbywać wiele różnego rodzaju badań, zatroszczyć się o odpowiedni rozwój ciąży. A wcześniej warto zadbać o kwestię finansową dotyczącą narodzin potomka.

polisa na urodzenie dziecka 

Przyjście na świat nowego członka rodziny oprócz samego szczęścia generuje wiele kosztów, które bywają w takiej sytuacji niezwykle bolesne i uciążliwe. Jak zatem przygotować się na przyjście dziecka na świat, tak aby móc spokojnie oddać się opiece nad nim? Z całą pewnością można pomóc sobie w tym zakupując ubezpieczenie na życie, a szczególnie rozszerzoną ofertę, która zagwarantuje nam dodatkowe świadczenie na czas narodzin.

 

 

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

 

Poród a ubezpieczenie na życie

 

Polisa na życie ma za zadanie chronić zdrowie i życie właściciela polisy, stąd produkty ubezpieczeniowe skupiają się głównie na inwestycjach w przyszłość. Na rynku ubezpieczeniowym są jednak dostępne różnego typu rozszerzenia umowy, dzięki którym można zabezpieczyć się na wystąpienie innych sytuacji. Jedną z nich jest poród.

 

Polisa, która zapewnia wypłacenie świadczenia na moment porodu, może okazać się świetną inwestycją. W momencie, gdy musimy przygotować cały dom do przyjęcia nowego członka rodziny, zostajemy obciążeni finansowo w bardzo dużym stopniu. Mały człowiek wywołuje lawinę kosztów, których chętnie się podejmujemy, ponieważ narodziny dziecka to sama radość. I aby nic nie odebrało nam tej radości niezwykle istotne są odpowiednie środki finansowe.

 

 

Karencja na rodzenie dziecka

 

Przede wszystkim trzeba pamiętać o konieczności uprzedzania faktów – ubezpieczenie zakupujemy przed zajściem w ciążę, a nie w trakcie jej trwania. Dzięki temu unikniemy kłopotliwego okresu karencji, przez który świadczenie może nie zostać wypłacone. Aby otrzymać pieniądze z polisy za urodzenie dziecka, musi być spełnionych kilka warunków – najważniejszym jest zakupienie polisy odpowiednio wcześnie.

 

Karencja jest tematem często pomijanym przez klientów. To znaczący błąd, ponieważ karencja to okres, który umożliwia ubezpieczycielowi niewypłacenie świadczenia z konkretnego tytułu. Różne towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają różne okresy karencji. Mogą one wynosić 9 miesięcy lub nawet ponad roku czasu. Dla kobiet, które planują ciążę odpowiednio wcześnie, ominięcie karencji to nic trudnego. O wiele gorzej, gdy kobieta, dowiadując się, że jest w ciąży, postanawia zakupić ubezpieczenie. To zdarza się niezwykle często – na wielu stronach parentingowych kobiety zachwalają posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia, jednak nie wszystkie dołączają informacje określające termin zakupu polisy.

 

 

Sposób na pieniądze z polisy

 

Aby otrzymać środki finansowe z ubezpieczenia, zdarzeni musi wystąpić po zakończeniu okresu ewentualnej karencji. Stąd tak istotne jest, aby dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Dzięki temu unikniemy rozczarowania dotyczącego braku wypłaty świadczenia.

 

Od dłuższego czasu pokutuje przeświadczenie, że okresu karencji można uniknąć zakupując ubezpieczenie grupowe. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ ubezpieczenie grupowe opiera się na nieco innych zasadach niż ubezpieczenie indywidualne, również koszty takiego ubezpieczenia są odmienne. Jednak dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy jest bardzo elastyczny i otwarty, w związku z czym można znaleźć oferty polisy na życie bez okresu karencji. W tym miejscu należy zaznaczyć, że czytanie OWU w podobnej sytuacji jest najważniejsze – oferty bez karencji mogą oferować zdecydowanie mniej niż ubezpieczenia z karencją. Dzisiejsze polisy posiadają bogate pakiety rozszerzeniowe dotyczące nie tylko świadczeń, ale również wsparcia lekarskiego, konsultacji u specjalistów, opieki nad dziećmi.

 

Aby dobrze wybrać polisę na życie, nie trzeba poświęcić długich godzin na przeglądaniu ofert i czytaniu warunków. Możemy skrócić poszukiwania najlepszej oferty do minimum, wykorzystując do tego celu porównywarkę ubezpieczeniową. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych tworzy z myślą o swoich potencjalnych klientach coraz to nowe narzędzia, które pomogą w prosty sposób znaleźć odpowiednią polisę.

 

    ZOBACZ ILE KOSZTUJE UBEZPIECZENIE

Redakcja ubezpieczonamama.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.

Zamknij